ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 9234540
*
nr 923 4540
Pigtittare
1800-tal
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2014
kl 18:16:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 15:12:35
1
Vinnande bud
10/11 16:56:40
2
200 kr
10/11 16:56:40
1
250 kr (Budbetjänt)
10/11 16:56:56
2
300 kr
10/11 16:56:56
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 18:58
*
Pigtittare
Läs om budbetjänten
nr 923 4540
Pigtittare
1800-tal
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/11 15:12:35 | 1 | Vinnande bud |
10/11 16:56:40 | 2 | 200 kr |
10/11 16:56:40 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
10/11 16:56:56 | 2 | 300 kr |
10/11 16:56:56 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 18:58